800 батальон в составе польского батальона. Польский батальон, целиком состоящий из украинского контингента. Чушь какая-то.
https://web.archive....t=news&sub=read
- 4 вересня Державу Кувейт та Республіку Ірак з робочим візитом відвідає українська військова делегація на чолі з Міністром оборони України Євгеном Марчуком.
Як передбачається, 2 вересня, у другий день візиту, глава українського військового відомства проведе робочу зустріч з Віце-Прем'єр-Міністром, міністром оборони Держави Кувейт Шейхом Джабер Аль-Мубарак Аль-Хамад Аль-Сабахом. Під час зустрічі сторони планують обговорити військово-політичну ситуацію в регіоні та перспективи розвитку військового співробітництва між двома країнами.
В цей же день Міністр оборони України вилетить до столиці Республіки Ірак - Багдаду.
Ввечері 2 вересня у Багдаді Євген Марчук зустрінеться з Командувачем Коаліційними Силами в Республіці Ірак генерал-лейтенантом Рікардо Санчесом та Координатором міжнародних гуманітарних програм ООН Раміро Лопесом да Сильвою.
Також, у відповідності із домовленостями, досягнутими під час офіційного візиту до Республіки Польща 14-15 серпня 2003 року, планується проведення зустрічі Євгена Марчука з Міністром національної оборони Республіки Польща паном Єжи Шмайзінським. Керівники військових відомств України та Польщі обговорять питання взаємодії миротворчих підрозділів під час виконання завдань у складі польської багатонаціональної дивізії "Центральний Південь".
3 вересня Міністр оборони України Євген Марчук та Міністр національної оборони Республіки Польща Єжи Шмайдзінськи відвідають табір "Бабілон" у місті Вавілон, де візьмуть участь в урочистій церемонії передачі зони відповідальності українському миротворчому контингенту. У Вавілоні керівники військових відомств України та Польщі також проведуть робочу зустріч з командиром багатонаціональної дивізії "Центральний Південь" генерал-майором Анджеєм Тишкевичем, ознайомляться з роботою штабу багатонаціонального з'єднання та зустрінуться з представниками місцевої адміністрації.
Крім того, керівник українського військового відомства зустрінеться з офіцерами українського контингенту штабу багатонаціональної дивізії "Центральний Південь".
В цей же день Євген Марчук відвідає національний миротворчий контингент зі складу міжнародних Стабілізаційних сил в Республіці Ірак, де ознайомиться із життям та побутом військовослужбовців 5-ї окремої механізованої бригади ЗС України, організацією виконання оперативних завдань, несення внутрішньої служби, взаємодії з іншими підрозділами багатонаціональної дивізії тощо.
Також глава українського оборонного відомства планує зустрітися з представниками органів місцевого самоврядування та духовенства провінції Васіт.
Довідка. Передислокацію українського миротворчого контингенту для участі у міжнародній миротворчій операції в Республіці Ірак було завершено 17 серпня. До складу українського миротворчого контингенту для участі у міжнародній миротворчій операції в Республіці Ірак входять:
український миротворчий контингент штабу Коаліційних об'єднаних оперативних сил в Іраку (11 військовослужбовців);
український контингент штабу багатонаціональної дивізії "Центральний Південь" (26 військовослужбовців);
5-а окрема механізована бригада Збройних Сил України багатонаціональної дивізії "Центральний Південь" Стабілізаційних сил в Республіці Ірак (1614 військовослужбовців та 348 одиниць броньованої і автомобільної техніки).
Структурно 5-а окрема механізована бригада ЗС України складається з 51-го і 52-го окремих механізованих батальйонів та 19-го окремого спеціального батальйону.
Управління 5-ї окремої механізованої бригади ЗС України та особовий склад 19-го окремого спеціального батальйону розміщено на території колишнього військового аеродрому поблизу міста Ель-Кут. Особовий склад 51-го окремого механізованого батальйону, що відповідає за ділянку іраксько-іранського кордону, розташовується у прикордонному форті в районі населеного пункту Бадра. Військовослужбовці 52-го окремого механізованого батальйону, які охороняють склади із боєприпасами та здійснюють патрулювання місцевості, дислокуються на базі військової частини колишніх збройних сил Іраку, неподалік населених пунктів Ель-Азазія та Ель-Сувайра.
Итак, в Ирак были направлены подразделения 5-й мехбригады. Какие подразделения? Три батальона. Из каких подразделений состоит 5-я мехбригада? Из трёх батальонов. Ну надо же какое совпадение. Где находилось командование 5-й мехбригада. На аэродроме рядом с городом Эль-Кут. И вся эта рать в составе польского батальона?
Ты изрядно кривишь душой насчёт "главной функции" иракского шиита. "Главную функцию" и Ираке на тот момент выполняла оккупационная администрация. Аль-Уллум и его преемники не могли решать за командование многонациональных сил какой контингент размещать на территории Ирака. Это обстоятельство никем и не скрывается. Даже избранное правительство не могло решать такие вопросы до 28 июня 2004 года.
Если будет большая война, США и не такой хлам воскресят.
Не было никаких 1600 солдат укров в Ираке на тот момент. Не-бы-ло.
Была группировка в 1600 часть которых осталась в Кувейте.
51,52, и еще 19 разведбат никак не могут быть 1600 человек.
Знаешь почему их держали в Кувейте? Потому что они никогда не работали в таком составе в совершенно чужой и мусульманской к тому же стране. Это не Босния и никакое то там Зимбабве. И во вторых многие не говорили по английский.
Поэтому год спустя на них напала армия Мехди украинцы отошли. 1600 бойцов механизированных да еще с разведбатом никогда бы не отошли от 3000 тапочников мехди у которых самое тяжелое оружие это пк и рпг и которые элементарно не знали как вести пехотный бой кроме как наскоков и отстрелов с дистанции.
Уллум и разбойники ничего и не надо решать и смотреть в рот сша. Иракской армии нет. Кто то должен держать территорию. Вот тебе украинцы, грузины, азера и испанцы. Всем было все ясно